Przeskocz do treści

Kolonie i zimowiska

W Klubach Młodego Odkrywcy, programie koordynowanym przez Centrum Nauki Kopernik, młodzież i dzieci zdobywają samodzielnie wiedzę na drodze wspólnego eksperymentowania pod okiem opiekunów. W całej Polsce i za granicą działa już ponad 800 klubów. CNK wzmacnia rozwój sieci współpracy w programie KMO przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kmo.org.pl

Strefa Odkrywców powstała, aby wyjść naprzeciw nieodpartej potrzebie odkrywania i eksperymentowania naszych podopiecznych.

Młodzi Odkrywcy pragną coraz więcej doświadczać i jeszcze bardziej eksperymentować, a przerwa wakacyjna tuż, tuż…

Większość klubów z przyczyn obiektywnych nie może działać podczas wakacji. Stworzyliśmy specjalnie dla Młodych Odkrywców Strefę Przygody, gdzie będą mogli spotkać przyjaciół z innych Klubów i wspólnie z Opiekunami poznawać świat nauki i pogłębiać swoje pasje.

Zapraszamy Klubowiczów do udziału w obozie letnim Przygody Młodych Odkrywców, którym pokierują i który poprowadzą Opiekunowie KMO. Wykorzystamy nowe autorskie scenariusze doświadczeń, eksperymentów, gier i zabaw.

Kliknij w link, aby obejrzeć film zrealizowany podczas obozu w 2015 roku - "Byli sobie Odkrywcy..."

Przygody Młodych Odkrywców - edycja lato 2020, to odlotowe wakacje nad Bałtykiem:

Misja w czasie i przestrzeni

Termin    23.07-02.08.2020 r.        zapisy otwarte

Ośrodek Dziejba Leśna położony jest pośród sosnowego lasu, niemal w samym centrum Pogorzelicy i w odległości 200 metrów do piaszczystej plaży Morza Bałtyckiego.

Wydawca: Pogorzelica.pl

 

Jesteś Opiekunem KMO i chcesz przekazać informacje rodzicom swoich klubowiczów - pobierz folder do wydruku: Folder Przygody Młodych Odkrywców 2020

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Informacje ogólne Organizatorem obozu jest firma ProgressMakers Grupa Szkoleniowo Doradcza z siedzibą w Stasim Lesie przy ul. Jutrzenki 16; NIP: 693-113-99-73; REGON: 390417605; Numer ewidencyjny: 7426.

  • Dane korespondencyjne firmy: ProgressMakers GSD | PLANETA Klub Talentów, ul. Jutrzenki 16 05-140 Serock.
  • Osoba do kontaktu: Agata Langer – 694422007.

Wszystkie obozy dla dzieci i młodzieży organizowane przez ProgressMakers zgłaszane są w Kuratorium Oświaty. Współorganizatorami wypoczynku są Fundacja Przyjaznej Edukacji KOMETA oraz PLANETA Klub Talentów.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w pokojach 2,3,4-osobowych z łazienkami.

Wyżywienie
Całodzienne wyżywienie, właściwie zbilansowane posiłki. Pierwszy posiłek – obiad, ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Bezpieczeństwo
Opieka pedagoga, pielęgniarki, instruktorów warsztatowych, ratowników. Uczestnicy od pierwszego dnia pobytu będą objęci ubezpieczeniem NNW.

Zestaw obowiązkowy
Legitymacja szkolna, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, latarka, suchy prowiant na drogę dojazdową.

Karta uczestnika
Wszyscy uczestnicy powinni najpóźniej w dniu wyjazdu dostarczyć wypełnioną i podpisaną przez rodzica/opiekuna kartę uczestnika obozu.

Kadra
Doświadczony i zgrany zespół opiekunów i edukatorów Klubów Młodego Odkrywcy gwarantuje realizację programu oraz niezapomniane wrażenia i bezpieczeństwo uczestników obozu.

Dojazd
Indywidualnie lub organizowany grupowo przez poszczególne KMO.

Rezerwacja miejsca
Rezerwacji wstępnej można dokonać telefonicznie: 694422007 lub przez formularz elektroniczny dostępny pod linkiem [Rezerwuj].

W celu dokonania rezerwacji, należy wpłacić opłatę rezerwacyjną w wysokości 900 zł/os w ciągu trzech dni od zgłoszenia, w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko osoby biorącej udział w wyjeździe oraz termin turnusu.

Przy dokonaniu rezerwacji należy także przesłać na adres organizatora wypełnioną kartę kwalifikacyjną lub dostarczyć osobiście do Kierownika wypoczynku najpóźniej w dniu wyjazdu.

Potwierdzeniem rezerwacji jest spełnienie obu warunków tj. przesłanie karty kwalifikacyjnej lub formularza zgłoszenia oraz wpłata opłaty rezerwacyjnej; po spełnieniu ww. warunków otrzymają Państwo od nas potwierdzenie rezerwacji mailem.

Płatności
Wpłata opłaty rezerwacyjnej następuje do 3 dni od daty przesłania zgłoszenia. Pozostałą kwotę w wysokości 990 zł należy wpłacić nie później niż 15.06.2020 r.

Harmonogram płatności ratalnej:

  • I rata (opłata rezerwacyjna)     900 zł
  • II rata do 15.05.2019 r.             495 zł
  • III rata do 15 06.2019 r.            495 zł

Zniżki Zapraszamy do korzystania ze zniżek przygotowanych dla rodzeństwa oraz dla rodzin 3 plus. Odpowiednią zniżkę należy oznaczyć w formularzu rezerwacji. Zniżki nie sumują się.

  • Zniżka dla rodzeństwa tj. drugiego i każdego kolejnego zgłoszonego uczestnika z tej samej rodziny wynosi 150 zł.
  • Zniżka dla rodzin posiadających Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny wynosi    100 zł dla każdego zgłoszonego uczestnika.

Program rekreacyjno-edukacyjny Zapewniamy pełną realizację programu obozów Przygody Młodych Odkrywców – lato 2019 - MŁODZI ODKRYWCY W KOSMOSIE, MISJA W CZASIE. Zajęcia prowadzone są przez opiekunów Klubów Młodych Odkrywców oraz instruktorów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do pełnienia funkcji wychowawcy/ instruktora w danej dziedzinie.

Agnieszka Obłąkowska Suchanek
Mgr Pedagogiki Opiekuńczo -Wychowawczej. Pedagog w LO .Terapeuta indywidualny dzieci z zaburzeniami rozwoju. Instruktor zajęć naukowo-przyrodniczych oraz tych z zakresu socjo i bajko terapii. Koordynator Dziecięcej Akademii Nauki. Opiekun Klubów Młodego Odkrywcy. Trener Odysei Umysłu. Ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole TWP oraz liczne kursy z zakresu opieki, wychowania i rozwoju dzieci - ze specjalnymi potrzebami i dla dzieci szczególnie uzdolnionych.

Z dziećmi pracuję odkąd skończyłam 18 lat. Uważam, że umiejętność praktycznego wykorzystywania wiedzy, kreatywność i otwartość na otaczający świat, to baza wyjściowa każdego dorastającego człowieka. Prywatnie jestem zabieganą mamą Maxa i Ali, od których ciągle się uczę i którzy są moją najlepszą szkołą pedagogiki. Jestem optymistką, patrzącą na otaczający świat z dystansem i obiektywizmem. Lubię obserwować, wiedzieć i działać. Bardzo lubię także czytać, zwiedzać i chodzić po górach. Swoje pasje próbuję przekazywać dalej poprzez zajęcia, które prowadzę. Moje motto w pracy z najmłodszymi wyraża się w dwóch myślach: „Podążając za dzieckiem widzimy świat w innych kolorach” oraz „Dzieci mają prawo być dziećmi, ale to od nas zależy jakimi będą dorosłymi”.

Bogusława Juchełka
Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 12 lat zaangażowana w popularyzację nauki jako animator i przewodnik na wystawach edukacyjnych. Trenerka w programie KMO koordynowanym przez Centrum Nauki Kopernik. Od czterech lat opiekunka Klubu Młodego Odkrywcy działającego przy ursynowskiej szkole podstawowej, gdzie pracuje jako nauczyciel przyrody. Wychowawca kolonijny, ma ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. W chwilach wolnych tańczy przy kubańskich rytmach, chodzi po górach lub zajmuje się rękodzielnictwem.