Przeskocz do treści

Kraina emocji

Zapraszamy dzieci i młodzież do Krainy Emocji w Klubie PLANETA, to warsztaty rozwijające inteligencję emocjonalną i kompetencje społeczne.

Inteligencję emocjonalną można wykształcić, a im wcześniej tym więcej przynosi ona korzyści - umiejętność kierowania własnymi emocjami bezpośrednio wpływa na kompetencje społeczne dzieci i młodzieży, a później osoby dorosłej. Mając świadomość i kontrolę własnych emocji dzieci łatwiej i skuteczniej rozwijają relacje z innymi, co pomaga im w lepszym funkcjonowaniu w szkole i podnosi jakość kontaktów w grupie rówieśników.

Dzieci oraz młodzież posiadając wysoki poziom inteligencji emocjonalnej szybciej się uczą, są bardziej lubiani, lepiej radzą sobie ze stresem, chętniej i bardziej konstruktywnie współpracują z rodzicami w codziennych sytuacjach. Kraina Emocji to duży krok w stronę sukcesów społecznych młodych ludzi.

 • Bajka Pomagajka czyli małymi kroczkami przez wielki świat
  - warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat

Na zajęciach wykorzystujemy magiczną moc bajek w nauce radzenia sobie w trudnych chwilach z uczuciami i emocjami. Poprzez specjalnie wyselekcjonowanych, różnorodnych bohaterów, bajki umożliwią dzieciom bezpieczną konfrontację z problemem, wspomogą jego rozwój emocjonalny i będą pomocne w procesie wychowawczym. Wyolbrzymione nieraz kłopoty i problemy bohaterów mają zmobilizować dzieci podczas zajęć do szukania konstruktywnych rozwiązań trudnych sytuacji.

Specjalnie dobrane bajki dodadzą dzieciom pewności siebie i wzmocnią ich poczucie wartości. Nauczą ich rozpoznawania, akceptowania i właściwego okazywania uczuć, co tym samym pomogą im lepiej funkcjonować w rzeczywistości. Na zajęciach będziemy rozwijać umiejętności społeczne dzieci, a także poznamy metody i sposoby zastępowania agresji.

W Krainie emocji czeka na dzieci wiele przygód, poznają: TAJEMNICE ZŁOŚCI, PUŁAPKI ZAZDROŚCI, SEKRETY SMUTKU, MAGIĘ STRACHU, MASKI WSTYDU, POTĘGĘ RADOŚCI i jeszcze więcej emocji...

 • Barwy emocji czyli poznajemy swoje wewnętrzne kolory
  - warsztaty dla dzieci i młodzieży od 9-17 lat

Program został stworzony z potrzeby dla dzieci bardzo energicznych, nadpobudliwych, z przejawami agresji w zachowaniu, niestabilnych emocjonalnie, ale także dla tych, którym, na co dzień brakuje odwagi, by pewnie kroczyć w trudnej rzeczywistości.

Program zajęć składa się z zestawu gier i zabaw o ustalonych celach terapeutycznych, edukacyjnych oraz rozwojowych. Zarówno cały cykl spotkań jak i każde spotkanie tworzą dynamiczną całość, na którą składają się określone etapy pracy z grupą. Na kolejnych zajęciach uczestnicy będą stopniowo budować bezpieczeństwo i zaufanie, aby zintegrować się z grupą. Wzmocnią własne poczucie wartości i ukształtują pozytywne myślenie o sobie. Nauczą się także konstruktywnie rozwiązywać problemy.

Co dzieci i młodzież zyskują dzięki zajęciom?

 • dowiadują się, że wszystko co czują jest w porządku i że mają prawo dążyć do realizacji własnych potrzeb nie łamiąc praw innych osób
 • uczą się w jaki sposób okazywać  własne emocje, aby sami i inne osoby czuły się dobrze
 • świat emocji ulega uporządkowaniu, dzięki czemu zyskują kontrolę nad wieloma sytuacjami; mają poczucie, że to oni kierują emocjami, a nie odwrotnie
 • uczą się rozpoznawać stany emocjonalne innych ludzi i zachowywać adekwatnie do tego, co zaobserwowali
 • dowiadują się co mogą zrobić kiedy nie czują się komfortowo bo się boją, złoszczą albo przegrali w rywalizacji
 • nabierają przekonania, że okazywanie pozytywnych uczuć jest równie ważne jak okazywanie trudnych emocji
 • twórczo pracują w grupie, co bardzo podnosi ich kreatywność i samoocenę
 • zajęcia stanowią zarówno profilaktykę jak i terapię dla stresu, agresji, wycofania itp.

Jak Kraina Emocji pomaga rodzicom?

 • rodzice otrzymują po każdych zajęciach, materiały zawierające praktyczne wskazówki do pracy z emocjami dziecka
 • wypracowanie twórczych technik oswajania trudnych emocji dziecka  - lęku, wstydu, złości, frustracji, nieśmiałości
 • konsultacje z prowadzącą zajęcia, która chętnie odpowie na pytania, podpowie, wysłucha rodzica po każdych zajęciach

Zapraszamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *