Przeskocz do treści

FLL Planeta Team

Międzynarodowy turniej konstruktorów
ZGŁOSZENIE do FLL Planeta Team

Twórczych i odważnych Młodych Inżynierów zapraszamy do udziału w wyjątkowej, niesamowitej i ekscytującej przygodzie! Wystartujemy w międzynarodowym turnieju First LEGO League Junior! Kto podejmie wyzwanie?!

O co chodzi?

First LEGO League (FLL) to międzynarodowy turniej konstruktorów, organizowany wspólnie przez amerykańską fundację FIRST (For Inspiration and Recognition of Science and Technology) oraz producenta klocków LEGO. Celem dorocznych eliminacji jest inspirowanie dzieci i młodzieży do współpracy oraz odkrywania świata nauki i technologii poprzez zabawę w duchu motywującej rywalizacji, zgodnej z wartościami FIRST. Uczestnicy uczą się, że przyjazna konkurencja, wzajemna pomoc i wsparcie oraz wspólne wypracowywanie rozwiązań są podstawą pracy zespołowej.

Na czym polega turniej?

Co roku uczestnicy stają przed nowym wyzwaniem. Hasło obecnej edycji turnieju dla najmłodszych – FLL Junior – adresowanej do dzieci w wieku 6-10 lat, brzmi „BOOMTOWN BUILD – Zaprojektuj budynki przyszłości”. Zadaniem zespołów jest przygotowanie projektów (konstrukcji z LEGO) oraz plakatów, które będą prezentowane przez drużyny oraz poddawane ocenie jury podczas kolejnych wystaw eliminacyjnych – lokalnej, krajowej, regionalnej (półfinał) i kontynentalnej (finał).

Na czym polega praca drużyny?

W ramach przygotowań do eliminacji członkowie drużyny wezmą udział w cyklu dedykowanych warsztatów – 12 spotkań. Podczas warsztatów wybudujemy eksperymentalne konstrukcje, przeprowadzimy badania i zgromadzimy pomysły niezbędne do zaprojektowania i zaprogramowania nowoczesnych budynków w Boomtown. Użyjemy do tego m.in. specjalnego konkursowego zestawu klocków LEGO oraz robota LEGO Education WeDo 2.0. Kolejnym celem warsztatów będzie przygotowanie plakatu, a także ćwiczenie umiejętności prezentacji wyników naszej pracy. Wszystko po to, aby od początku marca 2020 roku przeżywać fantastyczną przygodę na turniejowych Wystawach.

Jak liczna będzie drużyna FLL Planeta Team?

Zgodnie z regulaminem FLL Junior drużyna może liczyć nie więcej niż 6-ro dzieci w wieku od 6 do 10 lat (urodzonych w latach 2010 – 2013).

Kto może dołączyć do zespołu?

Zapraszamy chętnych klubowiczów – w szczególności uczestników zajęć Młody Inżynier/Planeta Inżyniera prowadzonych przez PLANETĘ Talentów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w drużynie, w przypadku większej liczby chętnych o kwalifikacji do zespołu zadecyduje kolejność zgłoszeń oraz wiek kandydatów (z pierwszeństwem dla dzieci starszych).

Gdzie i kiedy będą odbywały się warsztaty – „treningi” FLL Planeta Team?

12 spotkań warsztatowych przygotowujących zespół do udziału w eliminacjach FLL Junior zostanie zorganizowanych w soboty w okresie od 19 października 2019 do 29 lutego 2020 roku. Zajęcia będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym, o godzinie 10:00. Szczegółowych harmonogram zajęć uczestnicy otrzymają podczas pierwszego spotkania. Przewidywany czas warsztatów – min. 60 minut (w zależności od tematu spotkania).

Czy udział dziecka w FLL Planeta Team wiąże się z kosztami?

Tak, miesięczna opłata członkowska wynosi 120 zł (płatna w okresie październik – luty). W ramach opłaty uczestnicy otrzymują Przewodnik Inżyniera oraz mają zapewnioną organizację warsztatów, opiekę trenera, Pakiet Startowy (koszulka, czapka) i dojazd zespołu na eliminacje.

W przypadku awansu zespołu do etapów międzynarodowych (półfinał, finał) może wystąpić potrzeba pokrycia kosztów noclegu uczestnika podczas wyjazdu.

Czy można dołączyć lub zrezygnować z udziału w drużynie w trakcie przygotowań do turnieju?

Liczba miejsce w zespole jest ograniczona. Drużyna pracuje zgodnie z harmonogramem przygotowań, dlatego dołączenie do zespołu w trakcie pracy nie jest możliwe – kolejna szansa będzie w przyszłym roku. W sytuacji, gdyby uczestnik zdecydował, że chce opuścić drużynę przed rozpoczęciem turnieju, zespół przystąpi do eliminacji w pomniejszonym składzie.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatów do zespołu FLL Planeta Team! Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIE do FLL Planeta Team

Pierwsze spotkanie warsztatowe już 19 października o godzinie 10:00. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z trenerem i opiekunem zespołu FLL Planeta Team, tel. 668 018 996.

Twoje dziecko projektantem budynków przyszłości? Dlaczego nie?